02144993669

کاربران فروشگاه اینترنتی بیست مارت می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی موجود در سایت، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت نمایند، پرداخت موفق به منزله‌ی ثبت قطعی تلقی می‌شود و پس از آن سفارش به صورت خودکار وارد مرحله آماده‌سازی و ارسال می‌شود.

پرداخت اینترنتی باعث ایجاد اولویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می‌شود.

 

چگونگی پرداخت اینترنتی

هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آن‌ها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید.

- شماره ۱۶ تا ۱۹ رقمی درج شده بر روی کارت 

این شماره در کارت همه بانک‏‌ها، بر روی کارت درج شده است.

- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

رمز خرید اینترنتی با رمزی که شما در هنگام استفاده از دستگاه‌های خودپرداز وارد می‌نمایید متفاوت می‌باشد، حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که با استفاده از آن حساب خود را از طریق اینترنت نیز چک می‌کنید متفاوت است، در اکثر بانک‌ها زمانی که کارت خود را تحویل می‌گیرید رمز خرید اینترنتی وجود ندارد، برای فعال کردن آن باید یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

- اکثر بانک‌ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاه‌های خود پرداز خود قرار داده‌اند، به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی رمز خود را تعریف کنید.

- به شعبه بانک خود مراجعه کنید و تقاضای دریافت رمز خرید اینترنتی نمایید، حتما بانک شما را راهنمایی خواهد کرد.

- کد CVV2

کد CVV2 شماره شناسایی دوم مشتری می‌باشدکه دارای ۳ یا ۴ رقم بوده و مانند شماره ۱۶ رقمی حک شده روی کارت، پشت اکثر کارت‌ها حک شده است. نکته: صرفا وجود کد CVV2 بر روی کارت‌ها دلیل بر امکان خرید اینترنتی نیست بلکه باید بانک صادر کننده امکان خرید اینترنتی را داشته باشد. اگر کارت بانکی شما امکان خرید اینترنتی ندارد می‌توانید با مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز بانک خود، کارت خود را وارد نمایید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید و در قسمت تغییر رمز دوم یا رمز اینترنتی رمز خود را تعریف کنید، در این مرحله خود پرداز بانک به شما رسیدی می‌دهد که در آن CVV2 نمایش داده شده است، در صورتی که در رسید خودپرداز نیز CVV2 تعریف نشده بود لطفا به یکی از شعب بانک خود مراجعه کنید.

- تاریخ انقضا

تاریخ انقضا روی اغلب کارت‌های بانکی حک شده است، اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد نگران نباشید، می‏‌توانید از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده کنید، درصورت ناموفق بودن این مرحله برای حل مشکل به شعبه بانک صادر کننده کارت خود مراجعه کنید.

- صفحه کلید امن

صفحه کلید امن برای وارد کردن اطلاعات در داخل فیلدها در نظر گرفته شده است، این قابلیت موارد امنیتی لازم را در هنگام پرداخت اینترنتی برای شما فراهم می‌کند. اگر برای پرکردن اطلاعات کارت از این صفحه کلید استفاده کنید، برنامه‌ی keylogger قادر به ذخیره کردن شماره کارت و رمز اینترنتی شما نخواهد بود. keylogger برنامه‌ای است که به محض اجرا بر روی سیستم اعداد فشرده شده توسط کاربر را در خود ذخیره می‌کند و این باعث می‌شود که امنیت اطلاعات وارد شده از جانب شما به خطر بیفتد و این اطلاعات در آینده مورد سوء استفاده قرار بگیرد، از آنجا که در صفحه کلید امن امکان تشخیص کلیدهای فشرده شده وجود ندارد در نتیجه برای حفظ امنیت بیشتر پیشنهاد می‌کنیم که از این صفحه کلید برای ورود اطلاعات کارت استفاده کنید.