جین ها از کجا آمدند!


نسیم سایبان فرد
1400/04/05
17:01
دیدگاه 0
98 بازدیدتاریخچه جین

جين ها چندين دهه است كه نقش مهمى را در عرصه پوشاك ايفا مي كنند. لباس های جين از قرن 18 پديدار شدند، زمانى كه الياف نخى به صورت انبوه در دسترس بود. در آن زمان به خاطر دوام بالا و استحكام زيادشان مورد توجه واقع شدند كه براي كارگران و افرادى كه كار فيزيكى سنگين انجام مي دادند بسیار سودمند بودند. در قرن 19 اين پوشاك توسط فردى به نام لوى ستروس Levi Strauss، نامى شناخته شده در دنيای جين محبوبيت پيدا كرد. شلوار هاي جين در آن زمان مختص معدن چيان توليد مي شدند.

 

در قرن 20 جين ها محبوبيت عمومى پيدا كردند. فيلم های کابوی وسترن افردى را با جين هاي آبى نشان مي دادند. در دهه  1950-1960 شاهد محبوبيت بى اندازه  جين ها بين نوجوانان بودند . توليد كنندگان از اين موقعيت استفاده كردند و شروع به طراحى جين ها با طرح های متنوع و رنگ های جديد و تركيب با قلاب بافى و تكه چسبانى كردند. در دهه  1960-1970 شلوار های دمپا گشاد محبوب شدند.

 

در دهه  1980-1990 جين ها توجه طراحان مد را به خود جلب كردند. طرح های جديد و چشمگير توليد مي شدند و توسط مدل های معروف در تبليغات پوشيده مي شدند. توليد كنندگان آن زمان ايده های متنوع و گوناگونى با استفاده از جين ارایه كردند، مثل دامن های پفى و كلاه های كپ و كيف های دستى. در آن زمان بود كه فروش جين به اوج خود رسيد و حالا در هر خانه اى دور تا دور جهان جین ها ديده مي شوند.

 

امروزه جايگاه جين ها از لباسی معمولى به يك اصل مهم در صنعت مد و فشن ارتقا پيدا كرده است كه مورد توجه افرد مشهور و مدل ها قرار دارند و تبديل به سمبل فرهنگ مدرن شده اند.

می توانید برای بازدید و خرید انواع شلوار های جین متنوع از فروشگاه اینترنتی بیست مارت و برندهای  دیزل ، کالینز، بنتون و تیارا و ...دیدن فرمایید.

©2021 BISTMART. ALL RIGHTS RESERVED. DEVELOPED BY KAREN PARDAZ