برای خواستگاری چی بپوشیم


کیمیا بیات
1398/04/05
09:45
دیدگاه 0
1075 بازدید برای خواستگاری چی بپوشیم 

 

این اولین قاعده ظاهر شما در روز خواستگاری است. اگر اصولا چادری هستید، یک دفعه  کشف حجاب نکنید. اگر هم اصولا حجاب ندارید، صرفا به خاطر کلیشه چادر سفید در شب خواستگاری چادر سر نکنید. اگر اصولا اهل آرایش نیستید، مجبور نیستید قلم مو به دست بگیرید و خودتان را نقاشی کنید. اگر هم همیشه دو سه سانت قطر آرایش روی صورت‌تان است، همان طوری خودتان را درست کنید. 

دخترانه بپوشید.

 

کت و دامن، شلوار، لباس سرتاسر مشکی، پارچه‌های گیپور و دانتل یا کار شده اصلا مناسب خواستگاری نیستند. برای خواستگاری، لباس‌های مثل بلوز و دامن و پیراهن بهترین انتخاب است . رنگ‌ها را هم تا جایی که می‌شود از رنگ‌های شاد و روشن انتخاب کنید. قرار است جوانی و دخترانگی‌ تان را نشان بدهید، پس سراغ لباس‌های زنان جاافتاده یا لباس‌های مردانه نروید.

 

حجاب روشن و کم‌ رنگ

 

اگر حجاب دارید، چه روسری و چه چادر، رنگ روشن را انتخاب کنید. اگر لباس‌تان خیلی روشن است، می‌توانید روسری‌ تان را از یک رنگ تند انتخاب کنید. مثلا لباس سفید را با روسری آبی یا صورتی بپوشید. اگر رویش چادر سر می‌کنید، دوباره چادر را با زمینه سفید بپوشید. چادرهایی با گل‌های درشت یا چادرهای ساتن و ابریشم مناسب خواستگاری نیستند. یک چادر ساده با طرح‌های ریز برای شما عروس آینده بهتر است.

 

مانتو نپوشید.

 

اگر می‌خواهید حجابی در حد مانتو داشته باشید، بروید سراغ تونیک‌های بلند با دامن. هرچند این نوع لباس‌ها شما را خیلی چاق نشان می‌دهند، اما بهتر از مانتو هستند. مانتوهای جلوبسته برش‌دار هم گزینه‌های خوبی هستند، اما دور مانتوی ساده دکمه‌ دار با یقه انگلیسی و جیب را خط بکشید. اداره که نمی‌روید!

جین؟ قرمز؟ هرگز!

پارچه لباس‌تان باید نخی، حریر، ابریشم یا ساتن باشد. اصلا سراغ پارچه‌های چغر نروید. رنگ لباس‌تان هم نباید فریاد بکشد. نه آبی کاربنی، نه قرمز گوجه‌ ای. گل‌ گلی و شلوغ هم لباس نپوشید. یک پیراهن حریر ساده گلبهی با دامن سفید انتخابی عالی است.
 

 

تفاخر ممنوع!

 

النگو و انگشترهای بزرگ و رنگی‌ رنگی‌های آویزان کردنی از دست و گردن‌ تان را دربیاورید.شما عروس آینده‌اید!فعلا در حد یک دستبند نازک با گوشواره، یا یک گردنبند کوچک کافی است.
 

پاشنه بلند، اما نه خیلی بلند!

 

کفش با پاشنه بیش از 10 سانتی بیانگر قد کوتاه می باشد پس در بلندی پاشنه کفشتان وسواس به خرج دهید و آن را خیلی بلند انتخاب نکنید 


آرایش و میزامپلی؟

 

یک کرم‌پودر رنگ پوست یا یک رژ با زمینه رنگ لب‌های خودتان و درست کردن سر و شکل ابرویتان می‌تواند کمک کننده هم باشد. اما تا حد امکان دور سایه و مژه مصنوعی و اکلیل  را خط بکشید.

نظر خود را ارسال کنید

©2019 BISTMART. ALL RIGHTS RESERVED. DEVELOPED BY KAREN PARDAZ