جادوی طبیعت!


شیوا احمدی
1397/08/22
12:16
دیدگاه 0
1351 بازدیدامروزه دور شدن انسانها از طبیعت، ماشینی و مدرنیته شدن زندگی آنها، بسیاری از حامیان طبیعت و هنرمندان خلاق را بر آن داشته که این گوهر زنده را مجدد بخشی از زندگی روزمره مردم کنند.

 

 

استفاده از چوب در کارهای هنری و دست ساز سابقه ای دیرینه دارد. چوب همیشه حس طبیعت را به محافل خانه یا محل کار می آورد و تلفیق آن با رزین باعث به وجود آمدن یک هنر بسیار زیبا و جدید شده که در دنیا بسیار رواج پیدا کرده است و استفاده آن در ساخت میز، صندلی تا اکسسوری و ... معرف یک سبک لوکس و مدرن می باشد. رزین ترکیبی طبیعی یا مصنوعی است که بسیار چسبناک بوده و تحت شرایطی سخت می شود. به طور معمول برای ساخت اکسسوری از رزین اپوکسی شفاف آمیتیس که یکی از انواع رزین های مرغوب می باشد استفاده می شود و پس از ترکیب آن با چوب و با تراش ها و صیقل های هنرمندانه می تواند به بیش از هزاران مدل شکل بگیرد.

 

 

دنیای متفاوت و راز آلود چوب و رزین، مدتی است که توجه هنرمندان ایرانی را به خود جلب کرده است و امروزه در محافل هنری زیور آلات متنوع و چشم نوازی از جنس چوب و رزین به چشم میخورد که به علت بافت متفاوت رزین و ترکیب آن با چوب حالت راز آلودی را به وجود آورده و توانسته طرفداران خود را در میان هنردوستان ایرانی به خوبی پیدا کند.

نظر خود را ارسال کنید

©2019 BISTMART. ALL RIGHTS RESERVED. DEVELOPED BY KAREN PARDAZ