نفرت داشتن به دیگران از نفرت به خودمان شروع می شود


کیمیا بیات
1397/08/01
16:29
دیدگاه 0
833 بازدید 

نفرت داشتن به دیگران از نفرت به خودمان شروع می شود

 

اصطلاح نفرت آنلاین یک نوع سخن گفتن است که به صورت آنلاین با هدف حمله به یک فرد یا یک گروه بر اساس ویژگی های نژادی، مذهبی، قومی، گرایش جنسی، معلولیت یا جنسیت صورت می گیرد.

 

فحاشی به افراد و شخصیت های مختلف بخصوص تصاویر چهره های تاثیرگذار سیاسی، هنری، ورزشی و... در اینستاگرام و یا دیگر شبکه های اجتماعی، بسیار و به کرات قابل مشاهده است، روان شناسان معتقدند احساس تبعیض، بی عدالتی اجتماعی و شکاف طبقاتی، علت اصلی این عمل است که احساسات منفی وابسته به آن، به شکل فحاشی و هتاکی کاربر بروز می یابد. 

 

متاسفانه بارها مشاهده شده است که کاربران فضای مجازی با هویت‌های جعلی و اکانت‌های متعدد در این فضا فعالیت کرده و بدون توجه به قید و بندهای اخلاقی و اجتماعی ضمن مزاحمت برای دیگران، به نشر اکاذیب، هتک حرمت و حیثیت آنها اقدام کرده و برای دیگر کاربران نیز مشکلاتی ایجاد می‌کنند


کمپانی دیزل ، از طریق راه اندازی یک  کمپین پاییز و زمستان 2018 به نام " Haʉte Couture " با بازی Gucci Mane ، Nicki Minaj ، Bria Vinaiste ، Barbie Ferreira، Bella Thorne، و ... تصمیم به جلوگیری از توهین در فضای مجازی دارد.

مجموعه پوشاک مخصوص این کمپین شامل تی شرت سفارشی، sweatshirts، کت و شلوار جین و موارد دیگر است که با کلمات نامناسب که به عنوان برچسب در وب در چند سال اخیر دریافت شده، تزئین شده است و مفهوم نامناسب این کلمات و تاثیر بد آن را به خوبی آشکار می سازد. فدریکو لئوناردو لوسیا که فیدز نام هنری او است، خوانند رپ ایتالیایی می باشد که طرفداران بسیاری دارد و در رده خوانندگان خوش لباس و معروف قرار می گیرد نیز اخیرا دراین کمپین شرکت کرده است.

 

 

نظر خود را ارسال کنید

©2019 BISTMART. ALL RIGHTS RESERVED. DEVELOPED BY KAREN PARDAZ