با پوستمان مهربان باشیم!


شیوا احمدی
1397/05/16
10:50
دیدگاه 0
1301 بازدیدآفتاب سوختگی، نه تنها دردناک می باشد بلکه می تواند بسیار خطرناک نیز باشد، با این حال در تابستان بسیاری از افراد چه به طور ناخواسته و یا برای تغییر رنگ و برنزه کردن دچار آفتاب سوختگی می شوند. یکی از علت های آن نادیده گرفتن قدرت خورشید می باشد. در این مقاله مواردی عنوان می شود که می تواند به شما برای حفظ پوستتان در تابستان کمک کند.

 

در سایه نیز می سوزید:

یکی از خطاهای رایج در مورد آفتاب این است که بسیاری اعتقاد دارند در سایه نمی سوزند و از چتر، کلاه و یا هر محافظ دیگری برای ایجاد سایه استفاده می کنند در حالی که واقعیت این است که شما حتی در سایه نیز به علت وجود اشعه ماوراء بنفش خورشید می سوزید. این اشعه UV از تابش خورشید می باشد، که باعث سوختگی شده و ما نمیتوانیم آن راببینیم یا احساس کنیم. اشعه UV از سطوح مختلف مانند شن و ماسه، آب و یا حتی برف بازتاب میکند و باعث آفتاب سوختگی می شود. بنابر این سعی کنید که حتی در سایه نیز از کرم های محافظت کننده پوست استفاده کرده و از برنزه کرده عمدی جلوگیری کنید زیرا میزان آفتاب سوختگی را افزایش می دهد.

 

آفتاب سوختگی عجیب نیست:

آفتاب سوختگی به این معنا نیست که قطعا سرطان پوست را توسعه خواهد داد. معمولا خطر ابتلا به سرطان پوست در سنین 15 تا 25 سالگی زیاد می باشد.

 

 

حتی در روزهای ابری نیز می سوزید:

نه تنها در روزهای ابری می سوزید بلکه آفتاب سوختگی شدید تر می باشد. 80% اشعه از ابرها عبور می کند و همچنین موجب انعکاس بیشتر آن می شوند، در نتیجه هر دو ساعت یک بار سعی کنید که کرمتان را پس از ورزش، شنا و حتی در روزهای بارانی تمدید کنید.

 

نیازی به تمدید مجدد پس از استفاده از کرم ضد آفتاب قوی نیست:

استفاده از کرم ضد آفتاب حتی اگر در طول روز چندین بار تمدید شود 100% محافظ پوست شما نمی باشد. ماندن طولانی مدت در آفتاب حتی در صورت استفاده از کرم ضد آفتاب باعث آسیب جدی به پوستتان می شود. در انتخاب ضد آفتاب به نوع پوست خود و هچنین دارا بودن محافظ های UVA و UVB  توجه کنید، هر دو این محافظ ها می تواند جلوی نور خورشید را تا حد زیادی بگیرد. با این حال  UVB قوی تراز UVA  می باشد. بسیاری از کرم های ضد آفتاب دارای SPF با محافظ UVB می باشد که بالاترین آنها 50 است. بنابر این اگر از کرمی با SPF بالا استفاده می کنید لازم نیست چند بار آن را تمدید کنید.

نظر خود را ارسال کنید

©2019 BISTMART. ALL RIGHTS RESERVED. DEVELOPED BY KAREN PARDAZ