انواع کلاه


کیمیا بیات
1397/05/09
14:24
دیدگاه 0
1083 بازدیدتاریخچه کلاه 

هر کلاه سبک متفاوتی دارد از کلاه گاهی برای محافظت سر و بعضی اوقات هم به صورت تزئینی استفاده می شود. کلاه ها در ابتدا از الیاف گیاهی ساخته می شدند و استفاده از آن ها از سنت های روستاییان اروپا و آناتولی بود.

مجسمه اول عطارد نشان می دهد که کلاه خود را از کاه ساخته است. بعد ها هنرمندان کلاسیک بخصوص در رم از کلاه های مخروطی استفاده می کردند که بسیار رواج داشت، کلاه هم همانند پوشاک نشان دهنده سطح طبقاتی مردم بود و در نهایت امپراتور آگوستوس سزار در دوران پیری خود، یک مد جدید را با استفاده از کلاه اضافه کرد به طوریکه از پر بر روی کلاه به عنوان قدرت و پادشاهی استفاده کرد. با گذشت زمان استفاده از کلاه رواج پیدا کرد و شروع به ساخت کلاه از جنس های مختلف کردند  و در سال 1850 کلاه های پارچه ای با روسری به لباس های استاندارد کارگران و پسران تبدیل شد و در نهایت با اتفاقات جالب و گوناگون اکنون هم در خانواده سلطتنی خانم ها برای شرکت در مجالس و مهمانی ها موظف به استفاده از کلاه می باشند..

 

 

 

زمانی که ما تصمیم به انتخاب لباس خود می کنیم سعی می کنیم از اکسسوری و کفش مناسب لباسمان استفاده کنیم اما موردی را که همیشه نادیده می گیریم کلاه است. برای هر سبک لباسی که بخواهیم بپوشم یک نوع کلاه وجود دارد که می توانیم با آن ست کنیم.

 

 انواع کلاه 


کلاه بیس بال

برای استایل های ورزشی خود می توانیم از این نوع کلاه استفاده کنیم، کلاهی ساده و نقاب دار که این نقاب ها یا به صورت صاف و یا منحنی هستند و دارای یک دکمه در قسمت مرکزی کلاه هستند  که اشخاص مهم سیاسی نیز همراه با لباس های رسمی خود از این نوع کلاه ها استفاده می کنند. کلاه بیس بال یک کلاه سنتی آمریکایی است و یکی از رایج ترین کلاه های دیده شده در سر مردم در سراسر جهان است.

 

کلاه هومبورگ

یک سبک جالب است که این روزها کمتر دیده می شود، یک لبه دور تا دور دارد و به طور کلی این کلاه پدر خوانده نامیده می شود که در فیلم آل پاچینو دیده شده است .

 

 کلاه سومبرو

کلاه های حصیری که ابتدا برای جلو گیری از آفتاب از آن ها استفاده می شد رواج پیدا کرد و کشاورزان و مردم فقیر در روز های آفتابی از این کلاه ها استفاده می کردند و امروزه پای ثابت جشن ها و مراسم سنتی است .

 

کلاه بوتر

در دوره ای از تاریخ مرد ها عادت نداشتند بدون کلاه از خانه خارج شوند و در حقیقت استفاده از کلاه بخشی از فرهنگ مردان بود، اما نوع کلاه ها نسبت به هر فصل فرق داشتند، کلاه بوتر یکی از افتخارات فرانسوی ها بود و نماد این کشور به حساب می آید.

 

کلاه های کابویی

این کلاه ها  ابتدا مورد استفاده گاو چران ها برای محافظت از نور خورشید بودند اما امروز مورد استفاده کیت میدلتون است، این دسته از کلاه ها را می توان به راحتی با سبک های ساده همراه کرد.

 

کلاه یوشانکا

 کلاه های که از خز تشکیل شده اند و در سرما بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و باعث زیباتر شدن استایل ما می شوند.

 

 

 

 

ما حتی با یک الگو ساده می توانیم کلاه مورد نظر خود را در منزل درست کنیم، همچنین باید برای شستن کلاه های خود نکاتی را رعایت کنیم و سرخود اقدام نکنیم . 

نظر خود را ارسال کنید

©2019 BISTMART. ALL RIGHTS RESERVED. DEVELOPED BY KAREN PARDAZ