ورزش در روزهای گرم تابستانی!


شیوا احمدی
1397/04/31
16:25
دیدگاه 0
1092 بازدیدبا رسیدن فصل تابستان، بسیاری از ورزشکاران به علت گرمای زیاد آن با مشکلات زیادی روبه رو می شوند. ورزش در آب و هوای گرم باعث ایجاد فشار زیادی بر بدن می شود، بنابراین بسیار مهم است که به بدن خود بیشتر توجه داشته باشیم. اگر در هنگام تمرین هر لحظه احساس سرگیجه کردید بهتر است که تمرین را متوقف کرده و یا شدت آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. همچنین بسیار مهم است که به یاد داشته باشید گرما روی تمرین شما تأثیر می گذارد، بنابراین بیش از حد به خود  فشار وارد نکنید.

 

 

 

 

صبح زود همیشه بهترین گزینه برای تمرین می باشد، زیرا در زمان طلوع خورشید هوا خنک تر و رطوبت بیشتری نسبت به غروب آن دارد. مصرف زیاد آب چه در حین تمرین چه در حالت عادی بسیار توصیه می شود. هر فرد روزانه  شش تا هشت لیوان آب که این مقدار برابر دو لیتر می باشد باید مصرف کند که در روزهای تابستان مخصوصا در زمان تمرین به ده لیوان افزایش می یابد.

 

انتخاب یک لباس ورزشی مناسب بسیار مهم می باشد،. لباس ورزشی با قابلیت تنفسی، سبک و همچنین استفاده از رنگی که به راحتی عرق بدنتان را تبخیر کند نه تنها باعث می شود که بدنتان خنک بماند بلکه  باعث عدم تحریک و خارش پوستتان شود. 

استفاده از کلاه در هنگام ورزش در فضای آزاد می تواند بسیارمفید بوده و باعث کاهش تابش نور خورشید شده و درنتیجه  کاهش گرما را به همراه خواهد داشت. همچنین استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب بسیار ضروری می باشد.

 

نظر خود را ارسال کنید

©2019 BISTMART. ALL RIGHTS RESERVED. DEVELOPED BY KAREN PARDAZ