معنا و مفهوم 16 لوگوی معروف دنیا


حامد میثاقی
1397/03/19
11:02
دیدگاه 0
1618 بازدید 

 

 

تا حالا به معنا و مفهوم لوگوهای معروف دنیا نظیر آدیداس، اپل، کوکاکولا و ... دقت کرده اید؟ تا حالا لوگویی توجه تان را به خود جلب کرده است؟ جالب است بدانید تمامی لوگو ها معنا و مفهوم خود را دارند که بر اساس آن طراحی شده اندکه ما در این مقاله معنای چندی از لوگوهای مطرح دنیا را بررسی می کنیم. 

 

 

هیوندا

تقریبا همه مردم فکر می کنند که لوگوی هیوندا معرف حرف اول آن است ولی در حقیقت نمادی ست از مشتری و فروشنده کمپانی که با هم دست می دهند.

 

 

آدیداس

اسم آدیداس مخفف بنیانگذار آن آدولف داستلر می باشد. لوگو این برند شامل سه تیکه بوده و این سه تیکه تشکیل یک مثلث را داده اند که نمادی از کوه است و نشان دهنده چالش هایی است که ورزشکار برای رسیدن به موفقیت باید به آن غلبه کنند.

 

 

اپل

بنیانگذار شرکت اپل در یک مصاحبه گفته است که چگونه لوگوی اپل به ذهنش رسیده است. او یک سبد پر از سیب خریده و یک هفته تمام مشغول فکر کردن روی لوگوی شرکت شده است. زدن تنها یک گاز ( به معنای بایت در زبان انگلیسی ) از سیب جرقه ای بوده از لوگو در ذهن او که یک بایت همصدا با یک واژه کامپیوتری است.

 

 

VAio

 دو حرف اول لوگو وایو نماد موج های آنالوگ و دو حرف آخر آن 0 و 1 نماد سیگنال های دیجیتالی می باشد.

 

 

آمازون

در ابتدا نماد آمازون به منظور خاصی نبوده اگر چه فلسفه ای برای کمپانی بوده است. پیکانی که در این لوگو طراحی شده است نمادی است از رضایت و خوشحالی مشتری است. همچنین این پیکان از a شروع و تا z کشیده شده و معنای آن این است : هر محصولی که شما فکرش را می کنید در این فروشگاه اینترنتی موجود می باشد.

 

 

بسکین رابینز

قسمت صورتی مشخص شده در لوگو ( BR ) شماره 31 را نشان می دهد که معرف 31 طعم معروف بسکین رابینز می باشد.

 

 

تویوتا

همه در ابتدا فکر می کردند که لوگوی این شرکت ژاپنی، کابویی را نشان می دهد که کلاهی بر سر دارد، ولی در حقیقت نشان دهنده نخی است که از میان سوزن گذشته به علت آنکه در ابتدا این کمپانی در زمینه تولید ماشین بافندگی فعالیت داشته است. در این لوگو تمامی حروف تویوتا به کار رفته است.

 

 

کونتیننتال

کونتیننتال یک شرکت معروف تولید کننده چرخ ماشین می باشد، دو حرف اول لوگوی این برند شبیه به چرخ ماشین طراحی شده است.

 

 

فرمول 1

اگر به دقت به فضای بین حرف F و عدد 1 در لوگو نگاه کنید، عدد 1 قابل مشاهده است که شبیه شکل ماشین های پر سرعت مسابقات فرمول وان می باشد.

 

 

 پینترست

در پینترست مردم عکس های مورد نظر خود را انتخاب کرده و آنها را در یک صفحه با پین مشخص می کنند. برای همین است که این پین ها شبیه حرف اول  Pintrest  می باشد.

 

 

بیتس

لوگوی این برند معرف حرف اول بیتس می باشد و همچنین نشان دهنده این است که هدفون روی سرشخصی قرار گرفته است.

 

 

تابلرون

شرکت تابلرون یکی از شرکت های معروف تولید کننده شکلات می باشد که بر روی لوگوی آن خرسی را می توان مشاهده کرد. علت طراحی این لوگو شهری در سویس بوده که نماد خرس را می توان در جای جای این شهر مشاهده کرد.

 

 

BMW

شرکت بی ام و قبل از ورود به صنعت تولید خودرو به ساخت پروانه موتورهای هواپیما مشغول بوده و لوگوی آن بر همین اساس طراحی شده است. رنگ آبی و سفید از انعکاس نور در پره های موتور هواپیما الهام گرفته شده است و همچنین این دو رنگ نماد و سمبل محل تولیدشان می باشد.

 

 

LG

این لوگو مربوط به کمپانی در کره جنوبی می باشد و تصویر صورتی نمایش داده که نشان دهنده ارتباطات بین شرکت و خریدار می باشد.

 

 

اورنت

ما همه می دانیم که فیل ها حافظه خیلی خوبی دارند آنها می توانند موارد بسیاری را به خاطر بسپارند برای همین است که شرکت اورنت در ساخت لوگوی خود از صورت فیل استفاده کرده است. گوش این حیوان در این لوگو به صورتی ست که تا زده شده است و نشان دهنده ورق زدن کاغذ برای یادداشت کردن توسط مردم می باشد.

 

 

کوکا کولا

در این لوگو شما می توانید پرچم کشور دانمارک را در حد فاصل بین l و o ببینید که شرکت کوکاکولا برای کمپین تبلیغاتی خود در کشورهای اسکاندیناوی استفاده کرده است.

 

 

بیست مارت

بیست مارت یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی می باشد که نماینده رسمی برندهای معتبر جهان است. رنگ لوگو این برند دومین رنگ پرطرفدار در جهان می باشد. زمانی که به این لوگو نگاه می کنید به نظر می رسد که فردی به شما لبخند می زند و علاوه بر آن، لوگو نشان دهنده دکمه ای است که مشخصه ای از لباس می باشد. نام این برند از دو کلمه بیست که بالاترین نمره و مارت به معنای فروشگاه بزرگ می باشد برگرفته شده است.

 

نظر خود را ارسال کنید

علی
مقاله جالب و خواندنی بود ممنون
1397/04/04
01:09
©2019 BISTMART. ALL RIGHTS RESERVED. DEVELOPED BY KAREN PARDAZ