اصول هماهنگ کردن آرایش و رنگ لباس


ملیحه مختاری
1397/02/24
12:25
دیدگاه 0
1023 بازدیدست کردن آرایش با رنگ لباس برای داشتن یک ظاهر زیبا و جذاب از ترفندهای اصلی و مهم در دنیای مد است، برای اینکه بتوانیم لباس هایمان را بهتر به نمایش بگذاریم باید بین رنگ آن ها و آرایش خود تناسب ایجاد کنیم، با انجام این کار آرایش هم از جلا و زیبایی بیشتری برخوردار خواهد بود. در این مقاله چند ترفند مهم برای هماهنگی رنگ لباس و آرایش ارایه شده است.

 

نقره ای

شما می توانید برای پیراهن مخصوص مهمانیتان که رنگ آن نقره ای می باشد، از خط چشم نقره ای و رژ لب با رنگ های طبیعی و خنثی استفاده کنید، همچنین سعی کنید زمانیکه پیراهن های نقره ای و مشکی پوشیده اید، به طور قابل توجهی از ریمل و خط چشم استفاده کنید.

 

سفید

تلاش کنید هنگامی که پیراهن سفید پوشیده اید رنگ های متنوع و زنده ای را به استایل خود اضافه کنید تا رنگ لباستان خیلی یکنواخت و خسته کننده به نظر نرسد، برای اینکه در رنگ سفید شاداب و سر زنده به نظر برسید از رژ لب های با رنگ صورتی و نارنجی استفاده کنید و رنگ آن را با اکسسوری های خود از قبیل عینک آفتابی، گردنبند و زیورآلات ست کنید، همچنین از خط چشم های ضخیم برای تاثیرگذاری زیبایی خود استفاده کنید.

 

زرد

اگر شما یک پیراهن زرد پوشیده اید و یک صورت روشن و بور دارید، از رژ لب صورتی و اگر پوست تیره دارید از رژ لب قرمز استفاده کنید، برای آرایش چشم ها  نیز می توانید از سایه چشم قهوه ای رنگ یا رزگلد استفاده کنید.

 

مشکی

در این مورد برای چشم هایتان از سایه رنگ دودی استفاده کنید، اگر لباس شما دارای المان های براق رنگی می باشد می توانید سایه هایی مطابق با همان رنگ را انتخاب کنید، توجه داشته باشید در صورتی که چشمهایتان را زیاد آرایش کرده اید از رژ لب با رنگ خنثی استفاده کنید.

 

سبز

یک نکته ای که در هنگام پوشیدن لباس سبز باید در نظر داشته باشید، این است که از رژ لب قرمز استقاده نکنید زیرا باعث تضاد و ناهماهنگی زیاد در استایلتان می شود، به عنوان جایگزین می توانید از رنگ هلویی استفاده کنید، در نظر داشته باشید که هنگام پوشیدن این رنگ پیراهن، چشمهایتان را زیاد آرایش کنید و این باعث زیبا تر به نظر رسیدن چهره شما می شود.

 

لباس های گیپور

زمانیکه شما پیراهنی از جنس گیپور پوشیده اید زیبایی را به استایل خود اضافه کرده اید، برای اینکه با این نوع پیراهن ها زیباتر جلوه کنید از رژ لب با تناژ صورتی استفاده کرده  و خط چشم را به صورت دنباله دار بکشید.

 

سورمه ای

این رنگ به دلیل قابلیت تطبیق با تمامی رنگ های پوست، مورد پسند تمامی افراد با سلیقه های متنوع می باشد، برای این رنگ پیراهن از رژلب با رنگ های طبیعی و کمرنگ است استفاده کنید. اگر شما می خواهد در آرایش خود از سایه چشم نقره ای استفاده کنید حتما رژ لب رنگ قرمز را انتخاب کنید.

 

نارنجی

شما مجبور نیستید رنگ لب هایتان را با رنگ پیراهن نارنجی خود ست کنید، بلکه برای انتخاب رنگ باید به سراغ سایه های روشن تر و تیره تر از آن بروید.

 

صورتی

هنگامی که شما پیراهن صورتی پوشیده اید و برای بکاربردن سایه های قهوه ای و یا قرمز در آرایش خود محدودیت دارید، باید ازهمان رنگ صورتی استفاده کنید، برای پیراهن صورتی روشن می توانید از رژ لب های به رنگ صورتی تیره و همچنین برای لباس صورتی تیره از آرایش صورتی روشن استفاده کنید، البته برای جلوگیری از یکنواخت به نظر رسیدن چهره، از اضافه کردن سایه هایی از رنگ قرمز در آرایش خود دریغ نکنید.

 

قرمز

بهترین رنگ آرایش چشم برای ست کردن با پیراهن قرمز، رنگ دودی می باشد، اگر شما دوست ندارید آرایشتان پررنگ و نمایان باشد، می توانید از سایه های کمرنگ تری از رژلب قرمز استفاده کنید.

 

در کل در نظر داشته باشید که طرز آرایش شما باید به زیباتر کردن یکی از خصوصیات ظاهریتان مثل چشم ها و یا لب ها کمک کند، برای مثال از سایه چشم نقره ای در قسمت مرکزی و گوشه پلک خود استفاده کنید، همچنین توجه کنید که رنگ رژ گونه را مطابق با رنگ پوست و رنگ رژلب خود انتخاب کنید، البته می توانید با استفاده از خط چشم قهوه ای رنگ از آرایش معمول و روزمره دوری کرده و مدرن و شیک جلوه کنید.

نظر خود را ارسال کنید

©2018 BISTMART. ALL RIGHTS RESERVED. DEVELOPED BY KAREN PARDAZ