فستیوال های دیدنی هند!


شیوا احمدی
1397/02/22
16:04
دیدگاه 0
3108 بازدیدهند هفتمین کشور بزرگ دنیا از لحاظ مساحت و دومین کشور از نظر جمعیت می باشد و همچنین بی شک یکی از متنوع ترین طبیعت ها را نیز داراست. از ادویه وغذاهای تند تا تاج محل که یکی از عجایب هفت گانه هند است، آن را به یکی از مراکز توریستی تبدیل کرده ولی چیزی که بیشتر از هر چیزی آن را جذاب می کند، جشن های پر از رنگ نظیر دیوالی، هولی، گانش چاتوری، اونام، کریشنا و گویندا، پوشکار یا شتر سواران و... این کشوراست، که بی شک آن را به یکی از هیجان انگیزترین و به یاد ماندنی ترین سفر های عمر هر گردشگری تبدیل خواهد کرد.

 

جشن هولی (HOLI)

جشن هولی که به جشن رنگها معروف است، یکی از مهمترین جشن هایی ست که هر ساله با آمدن فصل بهار و بارور شدن زمین، به مدت دو روز برگزارمی شود و مردم از سر تا سر جهان در این جشن شرکت می کنند.

 

 

این جشن برطبق افسانه ها پیروزی خیر بر شر می باشد. مردم با رقص و پایکوبی، استفاده از پودرهای رنگی و آب به استقبال آن می روند، علت اصلی استفاده از پودرهای رنگی داستان عاشقانه "رادا و کریشناست" که آبی متولد شده و می ترسد که رادا به او توجه نکند و به پیشنهاد مادرش "رادا" را رنگ کرده تا مثل او متفاوت شود.

 

 

ابتدا در این فستیوال فقط از رنگ قرمز که نشان دهنده باروری ست استفاده می شد، ولی در سالهای اخیر از رنگ آبی نماد کریشنا، سبز که نماد شروع بهار است و همچنین گل برگ های گل مانند رز، گل آفتابگردان و.. نیز استفاده می کنند.

 

 

هولی تعطیلات ملی است که معمولا در آخرین ماه تقویم هندوستان، ماه مارس (اسفند) برگزار می شود.

 

 

جشن دیوالی (DIWALI)

جشن دیوالی یکی از جشن های باستانی هند می باشد. این جشن به عنوان جشواره نور شناخته شده که پنج روز به طول می انجامد. در مورد این جشن بیش از ده داستان و افسانه تعریف می شود ولی اکثریت معتقدند روزی است که الهه ثروت و رفاه با لرد ویشنوا، یکی از خدایان هندو ازدواج می کند.

 

 

در مکانی که جشن دیوالی برگزار می شود، ساکنین پنجره ها و درهای خانه خود را باز گذاشته تا "لکشمی" بتواند راه خود را به خانه ها باز کند و سرتا سر خانه را شمع و چراغ روشن کرده، شیرنی های سنتی تازه پخش می کنند و لباس های نو پوشیده و از جواهراتشان استفاده می کنند. هدیه دادن در این جشن برای زیاد کردن احساسات و عشق و محبت است و از آنجا که دیوالی یک جشن مذهبی است هدیه دادن نشان دهنده دعای خیر خدا برای رفاه و سعادت فرد هدیه گیرنده است.

 

 

این فستیوال همه ساله در ماه های اکتبر و نوامبر (آبان و آذر) برگزار می‌شود.

 

 

جشن ها و فستیوال های هندوستان یکی از منحصر ترین و عجیب ترین جشن ها در دنیا می باشد که ریشه در آیین هندو دارند امیدواریم فرصت تجربه حضور در این جشن های بی نظیر را داشته باشید.

نظر خود را ارسال کنید

©2019 BISTMART. ALL RIGHTS RESERVED. DEVELOPED BY KAREN PARDAZ