وست ورلد (west world)


حامد میثاقی
1397/02/16
17:10
دیدگاه 0
1461 بازدیددنیای غرب یا وست ورلد

 

مجموعه تلویزیونی وسترن مهیج در سبک علمی–تخیلی است که توسط جاناتان نولان و لیزا جوی ساخته شده‌است. این مجموعه براساس فیلمی با همین نام که محصول سال ۱۹۷۳ نوشته و ساخته مایکل کرایتون، رمان‌نویس آمریکایی است، می باشد.

 

در آغاز داستان با دنیایی مواجه می‌شویم که درمورد آن هیچ اطلاعاتی نداریم و هرچه داستان به جلو می‌رود پاسخ برخی سوالات را در میابیم و سوالات اساسی‌تری برای ما ایجاد می‌شود.

 

اساس فیلم‌نامه ربات‌هایی هستند که در ابتدا از خود هیچ اختیار و اراده‌ای ندارند. همه چیز خیلی خوب پیش می رود تا اینکه طی اتفاقاتی روبات ها، دچار مشکل نرم افزاری می شوند که باعث خودآگاه شدن آن ها می شود. اولین سوالی که به ذهن آن ها می رسد این است که خالق آن ها کیست؟ داستان خودآگاه شدن روبات ها شاید بسیار کلیشه ای به نظر برسد، اما این سریال با دیدی کاملا متفاوت به این قضیه نگاه کرده است و هیچ عجله ای برای باز کردن این موضوع ندارد.

 

 

 

 

در پایان فصل اول سریال وست ورلد مشاهده خواهیم کرد که رابرت فورد با بازی آنتونی هاپکینز، یکی از شخصیت های اصلی این سریال توسط دلورس با بازی ایوان ریچل وود، به قتل می رسد و بسیاری اعتقاد داشتند دلورس یک میزبان را که به شکل فورد بود به قتل رسانده است؛ اما برخی دیگر عکس این موضوع را مطرح کرده بودند. با این حال، جاناتان نولان و لیزا جوی، شورانرهای سریال، گفتند که هیچ‌گاه این موضوع مورد بحث نبوده و رابرت فورد مرده است. اگرچه دیگر قرار نیست شاهد نسخه زمان حال فورد باشیم، اما این موضوع بدان معنا نیست که این شخصیت دیگر قرار نیست در فصل دوم سریال وست ورلد حضور داشته باشد و در طول فصل دوم شاهد فلش‌بک‌هایی به گذشته و دوران جوانی فورد هستیم که به جیمز دلو با بازی پیتر مولان، موسس شرکت دلوس، پیوسته تا این پارک احداث و راه‌اندازی شود. فلش‌بک‌های بیشتر به معنای بازگشت جیمی سیمپسون، بازیگر نقش ویلیام پیش از تبدیل شدنش به مرد سیاه پوش با بازی اد هریس، در فصل دوم سریال وست ورلد نیز خواهد بود. همچنین در فصل دوم این سریال، میزبان‌ها بیشتر دنیای اطراف خود را که بسیار بزرگ‌تر از چیزی است که تصورش را می‌کردند، کاوش و جستجو خواهند کرد.

 

جاناتان نولان همانطور که قبلا بیان کرده است این سریال متفاوت با دیگر سریال هایی ست که تولید شده و بالطبع زمان بیشتری میبرد تا کامل شود و نمیتوانند هرسال یک فصل از آنرا رونمایی کنند.

 

پخش فصل دوم این سریال از روز دوم اردیبهشت در ده قسمت از کانال HBO شروع شده است.

نظر خود را ارسال کنید

©2019 BISTMART. ALL RIGHTS RESERVED. DEVELOPED BY KAREN PARDAZ