رنگ سال 2018


ملیحه مختاری
1396/10/20
15:55
دیدگاه 0
315 بازدیدرنگ منتخب سال 2018

 

کمپانی پنتون، همچون دوره های گذشته رنگ منتخب سال را اعلام نمود. بر طبق اعلام این شرکت نوعی از رنگ بنفش با نام ultra violet 18-3838  به عنوان رنگ سال 2018 میلادی معرفی شد.

 

پنتون

 

موسسه پنتون یک شرکت مشاوره ای است که رنگ جهانی هر سال را انتخاب و معرفی می کند و شرکت ها  را در انتخاب رنگ سازمانی و منحصر به فرد برندهای خود و توسعه بخشیدن به فروش محصولاتشان راهنمایی می کند، همین امر باعث شده است که این شرکت در سراسر جهان به عنوان منبع اطلاعات رنگ شناخته شود. در حال حاضر شرکت پنتون مرجع غیر رسمی معرفی و انتخاب رنگ سال می باشد.

 

چرا بنفش؟

 

شگفت انگیز و پر رمز و راز، رنگ بنفش اولترا (فوق العاده) بیانگر و نشان دهنده رازها و زیبایی های کهکشان ها می باشد و ما را در جهت کشف جهانی که در فراسوی ما قرار دارد تشویق می کند. آسمان شب با گستره ی وسیع و بی حد و مرز سمبلی از این رنگ زیباست که اشتیاق ما را برای دنبال کردن جهانی فراتر از خود بر می انگیزد. شاهزاده های جهان موسیقی به نام های دیوید باوی David Bowie  و جیمی هندریکس (Jimi Hendrix) سایه های بنفش اولترا را به عنوان تجربه ی شخصی از هویت فردی وارد فرهنگ موسیقی پاپ کردند.

لطیف و پر از احساس، رنگ بنفش پر از معنا و منحصر به فرد است. از لحاظ تاریخی رنگ بنفش جزء رنگ های شگفت انگیز و عرفانی بوده است، این رنگ غالبا با تصورات ذهنی مردم گره خورده است. از رنگ بنفش در فضاهای مدیتیشن و سالن های همایش ها استفاده می شود زیرا باعث انرژی بخشیدن به افراد و تشویق آن ها به ارتباط گیری و معاشرت می شود.

 

لیتریک ایزمن – مدیر اجرایی موسسه انتخاب رنگ پنتون درباره این رنگ چنین بیان می کند :

 

ما در عصری زندگی می کنیم که احتیاج به نوآوری و خلاقیت دارد، نوعی خلاقیت و نیروی معنوی در این رنگ پنهان شده است، رنگ بنفش ذهن و استعداد ما را به سمت مرزهای بالاتر پیشرفت از اختراع و ایجاد تکنولوژی های جدید و ارتقاء به جهانی بزر گتر گرفته تا ارتقاء درک هنری و معنوی سوق می دهد. رنگ زیبای بنفش دریچه ای به سمت آینده است.

 

نظر خود را ارسال کنید

©2019 BISTMART. ALL RIGHTS RESERVED. DEVELOPED BY KAREN PARDAZ